Sesję otworzył przewodniczący, witając radnych, sołtysów, władze gminy oraz delegację powiatu. Stwierdził, że obrady są prawomocne, gdyż wszyscy radni byli obecni. Na sekretarza obrad zaproponowano Panią Dorotę Sobocińską.
Przewodniczący przedstawił pięć protokołów z sesji nadzwyczajnych. Po braku uwag zaproponowano ich przyjęcie w jednym głosowaniu, co zostało zaakceptowane jednogłośnie.
Porządek obrad został przedstawiony, a po braku uwag przystąpiono do kolejnych punktów.
Nie zgłoszono żadnych interpelacji ani zapytań.
Przedstawiono projekt uchwały dotyczący zmian w budżecie, obejmujący m.in. zwiększenie wydatków na wynagrodzenia nauczycieli oraz inne przesunięcia. Komisje przyjęły projekt bez uwag. Uchwała została przyjęta jednogłośnie.
Omówiono zmiany w prognozie finansowej, które były zgodne z wcześniejszymi zmianami w budżecie. Uchwała została przyjęta jednogłośnie.
Przedstawiono cel programu, który ma na celu wsparcie rodzin w trudnej sytuacji. Komisje przyjęły projekt bez uwag. Uchwała została przyjęta jednogłośnie.
Wniosek o nazwę "Rondo Żuławskich Rolników" został pozytywnie zaopiniowany przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Po dyskusji, w której głos zabrał radny Andrzej Sobociński, uchwała została przyjęta przy trzech głosach wstrzymujących.
Program zakłada działania na rzecz bezdomnych zwierząt, w tym zapewnienie miejsca w schronisku oraz sterylizację. Uchwała została przyjęta jednogłośnie.
Uchwała dotyczyła budowy ścieżki rowerowej na odcinku Nowy Dwór Gdański - Starocin. Komisje przyjęły projekt bez uwag. Uchwała została przyjęta jednogłośnie.
Podobnie jak w poprzednim punkcie, uchwała dotyczyła budowy ścieżki rowerowej w Rychnowie Żuławskim. Uchwała została przyjęta jednogłośnie.
Uchwała dotyczyła zniżek w wymiarze godzin dla dyrektorów i wicedyrektorów przedszkoli. Projekt został przyjęty jednogłośnie.
Petycja dotyczyła budowy świetlicy w Tuji. Komisja uznała inwestycję za zasadną, a uchwała została przyjęta jednogłośnie.
Burmisztrz Jacek Michalski przedstawił sprawozdanie z działalności za okres od 20 listopada 2024 roku do 11 marca 2025 roku. Po zapoznaniu się z treścią, radni nie zgłosili uwag, uznając sprawozdanie za przyjęte.
W trakcie dyskusji poruszono kwestie dotyczące budowy ronda, napraw dróg oraz innych lokalnych spraw. Pani Sołtys z Lubieszewa wyraziła zaniepokojenie brakiem odpowiedzi na wcześniejsze wnioski. Burmistrz zapewnił, że odpowiedzi na wnioski będą wysłane.
Przewodniczący podziękował wszystkim obecnym i zamknął obrady XV Sesji Rady Miejskiej w Nowym Dworze Gdańskim.
Powyższe podsumowanie zostało wygenerowane przez sztuczną inteligencję. Mogą znajdować się z nim błędy oraz nieścisłości. W celu weryfikacji zapisów podsumowania, rekomendujemy przesłuchać nagranie i upewnić się, że zawarte w nim stwierdzenia są zgodne ze stanem faktycznym.